;


MEHMET GÖREN

AFŞİN'İN YETİŞTİRDİĞİ ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER

AFŞİN MEŞHURLARI

AFŞİN ŞAİRLER ANTOLOJİSİ

AFŞİN ESHAB-I KEHF

RÖPORTAJLAR

KAHRAMANMARAŞ ŞAİRLERİ

ÖYKÜLER

KAHRAMANMARAŞ YAZARLARI

İLETİŞİM

İLAHİLER ve MÜZİK

K.MARAŞ'IN İLÇELERİNİN RESİMLERİ

AFŞİN

AFŞİN-ELBİSTAN TERMİK SANTRALİ VE LİNYİTLERİ

AFŞİN'DE İZ BIRAKANLAR (yeni isimler eklenecek)

SESLİ ŞİİRLER

AFŞİN'Lİ İDARECİLER

DİNİ BİLGİLER

FAYDALI BİLGİLER

KAHRAMANMARAŞ

MANZARA RESİMLERİ

İL İL TÜRKİYE

SON DAKİKA HABERLERİ (Türkiye ve Dünya)

YEREL GAZETELER (K.Maraş ve İlçeleri)

AFŞİN TERS LALESİ

SİTEMİZDEN HABERLER

K.MARAŞ ve İLÇELERİNİN VİDEOLARI

K.MARAŞLI SANATÇILARIN KLİPLERİ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kaşlıca'da Yemek Yarışması...

 

Kaşlıca İlk/Ortaokulu’nun organize ettiği yemek yarışması ve 1.sınıf öğrencilerinin okuma bayramı; başta İlçe Kaymakamımız Sayın Ramazan KENDÜZLER olmak üzere, İlçe Garnizon Komutanı J.Kd.Ütğm. Tufan YILMAZ, İlçe Belediye Başkan V. Ahmet NALBANT, diğer Tut İlçesi Daire Amirleri, Kaşlıca Köy Halkı, öğretmenler ve öğrencilerin katılımlarıyla Kaşlıca İlk/Ortaokulu bahçesinde yapıldı.

 

Hemşerimiz yazar ve Tut Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet GÖREN’de yemek yarışmasında jüri olarak görev yaptı.

 

Etkinlik, Kaşlıca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Zeynal TANRIVERDİ eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlandı.

 

Hemşerimiz Kaşlıca Ortaokulu Müdürü Yusuf KARSLIOĞLU yaptığı açılış konuşmasında; Okuma ve yazma bilmenin, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın ilk adımı olduğunu söyleyip öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ayrıca; okuma bayramının ardından yapılacak olan yemek yarışmasına yoğun ilgi gösteren köy halkına, yemekleriyle yarışmaya katılacak olan Kaşlıca Köyü ev hanımlarına, Tut İlçesi daire amirleri ile okul öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerine ve yarışmaya katkılarından dolayı Köy Muhtarı Hüseyin ATALAY, Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut ATALAY, Köy esnaflarından Emin GÜLTEKİN’e sonsuz şükran ve teşekkürlerini iletti.

 

Açılış konuşmasının ardından programın sunucuğunu da yapan Kaşlıca İlkokulu Müdür Yardımcısı Sema YÜKSEL’in sınıfı 1/A öğrencilerinin Okuma Bayramı etkinlikleri kapsamında hazırlamış oldukları gösteriler misafirlere sergilendi. Öğrenciler tarafından okunan şiirler, sergilenen paradiler ve dans gösterileri seyirciler tarafından yoğun bir ilgiyle izlendi.

 

İzleyiciler tarafından beğeniyle izlenen Okuma Bayramı, Kaşlıca İlkokulu Öğretmeni Özlem TEKDEMİR’in 1/A Sınıfı öğrencileriyle pasta kesmesiyle son buldu.

 

Okuma Bayramı’nın akabinde büyük bir heyecanla beklenen yemek yarışmasına geçildi. Yarışmanın Jüri Üyeliğini; Tut Kaymakamlığı Yazı İşler Müdürü Mehmet GÖREN, Tut İlçe Müdürü Sayın Salih YILMAZ, Tut İlçe Mal Müdürü Vedat AKILLI, Tut İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay YİĞİT, Kaşlıca Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hamit KARAKAYA, Kaşlıca Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Zeynep ÇELİKTAŞ ve Kaşlıca İlkokulu Sınıf Öğretmeni Canan GÜNGÖR yaptı.

 

Yarışmada, birbirinden güzel el emeği göz nuru yemekler, jürinin önüne getirildi. Yöresel yemekler, tatlılar, börekler, salatalar, çorbaların yapıldığı yarışmada, yemeklerin hem görünüm olarak çok güzel olduğunu vurgulayıp, hem de lezzetleriyle ağızlarda güzel tatlar bıraktığını söyleyen jüri sözcüsü Tut İlçe Mal Müdürü Vedat AKILLI, bir seçim yapmakta zorlandıklarını dile getirerek, tüm katılımcılara çok teşekkür etti.

 

On altı katılımcının olduğu yarışmada patlıcan kebabı ve mantı yemeği ile birinci olan Gülbeyaz TOKMAK’a ödülünü İlçe Kaymakamımız Ramazan KENDÜZLER, karnıyarık yemeğiyle ikinci olan Leyla GÜLTEKİN’e ödülünü İlçe Garnizon Komutanı J.Kd.Ütğm. Tufan YILMAZ, içli köfte ve salata ile yarışmada üçüncü olan Hatice ERTAŞ’a ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Oktay YİĞİT takdim etti.

 

Tut Kaymakamımız Sayın Ramazan KENDÜZLER, medeni cesaretlerinden ötürü başta yarışmaya katılan Kaşlıca Köyü Ev Hanımları olmak üzere, bu etkinliğin hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

  
Mehmet Gören Kişisel Web Sayfası
Şimdiye Kadarki Ziyaretçi Sayımız