;


MEHMET GÖREN

AFŞİN'İN YETİŞTİRDİĞİ ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER

AFŞİN MEŞHURLARI

AFŞİN ŞAİRLER ANTOLOJİSİ

AFŞİN ESHAB-I KEHF

RÖPORTAJLAR

KAHRAMANMARAŞ ŞAİRLERİ

ÖYKÜLER

KAHRAMANMARAŞ YAZARLARI

İLETİŞİM

İLAHİLER ve MÜZİK

K.MARAŞ'IN İLÇELERİNİN RESİMLERİ

AFŞİN

AFŞİN-ELBİSTAN TERMİK SANTRALİ VE LİNYİTLERİ

AFŞİN'DE İZ BIRAKANLAR (yeni isimler eklenecek)

SESLİ ŞİİRLER

AFŞİN'Lİ İDARECİLER

DİNİ BİLGİLER

FAYDALI BİLGİLER

KAHRAMANMARAŞ

MANZARA RESİMLERİ

İL İL TÜRKİYE

SON DAKİKA HABERLERİ (Türkiye ve Dünya)

YEREL GAZETELER (K.Maraş ve İlçeleri)

AFŞİN TERS LALESİ

SİTEMİZDEN HABERLER

K.MARAŞ ve İLÇELERİNİN VİDEOLARI

K.MARAŞLI SANATÇILARIN KLİPLERİ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy

İstiklâl Marşı’mızın kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinin 92. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Tut Lisesi Çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.

Törende Tut Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür ve yazar Mehmet GÖREN, rahmetli Mehmet Akif ERSOY'un "Cenk Marşı"nı okudu.

Bin yıldır üzerinde hür olarak yaşadığımız bu cennet vatana kasteden düşmanlara karşı ecdadımızın destanlaşan bir mücadele verdiği, İstiklal Savaşımızı en güzel şekilde ifade eden ve milletimizin asil ruhunu yansıtan, devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşı’mızın kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinin 92. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Tut Lisesi Çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.

Tut Lisesi tarafından organize edilen saat 10.00’daki törene başta İlçe Kaymakamı  Ramazan KENDÜZLER olmak üzere, İlçe Garnizon Komutanı J.Kd.Ütğm. Tufan YILMAZ, İlçe Belediye Başkanı Memet AKAT, İlçe Emniyet Amiri Mehmet KIZILKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay YİĞİT, diğer daire amirleri, öğretmen, öğrenciler ve velileri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Tut Lisesi Müdürü M.Mustafa UYAR: “… İstiklâl Marşı bizim için sadece milli bir marş değil, unutmamamız gereken bir mücadelenin destansı bir tarifidir. Taşıdığı ruh, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için yapmamız gereken fedakarlıkları ve özveriyi anlatır…” dedi. Katılımın yoğun olduğu törende ayrıca slayt gösterimleri yapıldı, öğrenciler tarafından şiirler okundu, oratoryo ve tiyatro gösterileri sunuldu.

Törende ayrıca İlçe Kaymakamımız ve Tut İlçe Müdürleri tarafından Mehmet Akif ERSOY’un şiirleri okundu. Seyirciler tarafından büyük beğeniyle izlenen bu etkinliğin ardından program kapsamında ilçemiz okulları arasında düzenlenen resim şiir, kompozisyon ve İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. 
Mehmet Gören Kişisel Web Sayfası
Şimdiye Kadarki Ziyaretçi Sayımız