;


MEHMET GÖREN

AFŞİN'İN YETİŞTİRDİĞİ ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER

AFŞİN MEŞHURLARI

AFŞİN ŞAİRLER ANTOLOJİSİ

AFŞİN ESHAB-I KEHF

RÖPORTAJLAR

KAHRAMANMARAŞ ŞAİRLERİ

ÖYKÜLER

KAHRAMANMARAŞ YAZARLARI

İLETİŞİM

İLAHİLER ve MÜZİK

K.MARAŞ'IN İLÇELERİNİN RESİMLERİ

AFŞİN

AFŞİN-ELBİSTAN TERMİK SANTRALİ VE LİNYİTLERİ

AFŞİN'DE İZ BIRAKANLAR (yeni isimler eklenecek)

SESLİ ŞİİRLER

AFŞİN'Lİ İDARECİLER

DİNİ BİLGİLER

FAYDALI BİLGİLER

KAHRAMANMARAŞ

MANZARA RESİMLERİ

İL İL TÜRKİYE

SON DAKİKA HABERLERİ (Türkiye ve Dünya)

YEREL GAZETELER (K.Maraş ve İlçeleri)

AFŞİN TERS LALESİ

SİTEMİZDEN HABERLER

K.MARAŞ ve İLÇELERİNİN VİDEOLARI

K.MARAŞLI SANATÇILARIN KLİPLERİ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Ahmet Süreyya DURNA'nın Yeni Kİtabı

Gazeteci-Şair Ahmet Süreyya Durna’nın “Üç Değirmen Ötesi” adındaki beklenen öykü kitabı piyasaya çıktı.

Ahmet Süreyya Durna, böylelikle 4. Kitabını yayımlamış oldu. 197 sayfadan oluşan yazarın kitabı, birbirinden bağımsız toplam 12 öyküden ibaret. Her bir öykü, akıcılığının ve sürükleyiciliğinin yanında aynı zamanda geçmişte yaşanmış dramatik olayları kapsamaktadır. Eserin farklı yönü ise, sinemaya uyarlanabilecek formatta kaleme alınmış olması.

Söz konusu eserin, edebiyat dünyasında makes bulacağı ve öykücülük alanında önemli bir boşluğu dolduracağı kaydedilmektedir. Yazar, bizatihi olayları kendi seyrinde ve yörüngesinde irdelerken, Anadolu’nun birçok yerlerinde kullanılan anonim söz ya da ifadeleri de kullanmıştır satır aralarında.

Son zamanlarda öykücülüğün, edebiyat alanında pek az görüldüğü ve eski yaşanmışlıkların artık dramatize şeklinde günümüzde yer almadığı düşünülürse; eser tamamen yeni neslin eski yaşanmışlıklarla diyalog kurması, kısmen de olsa geçmişi tanıması bakımından bir ihtiyaca binaen dercedilmiştir.

“Ben, şahsen okunulmayacağını düşündüğüm bir esere imza atmam” diyen Ahmet Süreyya Durna, “Dolayısıyla bu çıkarttığım eser, bugün değilse bile yarın literatürümüzdeki yerini alacak ve iştiyakla okunacaktır” şeklinde görüş ve düşüncelerini açıkladı.

Ahmet Süreyya Durna ayrıca; “Yazmanın bir sevda ve bir gönül işi olduğunu…” beyanla, “Burada aba yakılacak sevgili ‘kalem’dir bence… Çünkü dert ve düşüncelerinizi, sevinç ve kederlerinizi en iyi anlayan odur. ‘Kalem’ kutsanmıştır ezelden…” bağlamında konuştu.KİTAPLARI SİPARİŞ İÇİN LÜTFEN 0532 417 28 46 YI ARAYINIZ! 
Mehmet Gören Kişisel Web Sayfası
Şimdiye Kadarki Ziyaretçi Sayımız