;


MEHMET GÖREN

AFŞİN'İN YETİŞTİRDİĞİ ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER

AFŞİN MEŞHURLARI

AFŞİN ŞAİRLER ANTOLOJİSİ

AFŞİN ESHAB-I KEHF

RÖPORTAJLAR

KAHRAMANMARAŞ ŞAİRLERİ

ÖYKÜLER

KAHRAMANMARAŞ YAZARLARI

İLETİŞİM

İLAHİLER ve MÜZİK

K.MARAŞ'IN İLÇELERİNİN RESİMLERİ

AFŞİN

AFŞİN-ELBİSTAN TERMİK SANTRALİ VE LİNYİTLERİ

AFŞİN'DE İZ BIRAKANLAR (yeni isimler eklenecek)

SESLİ ŞİİRLER

AFŞİN'Lİ İDARECİLER

DİNİ BİLGİLER

FAYDALI BİLGİLER

KAHRAMANMARAŞ

MANZARA RESİMLERİ

İL İL TÜRKİYE

SON DAKİKA HABERLERİ (Türkiye ve Dünya)

YEREL GAZETELER (K.Maraş ve İlçeleri)

AFŞİN TERS LALESİ

SİTEMİZDEN HABERLER

K.MARAŞ ve İLÇELERİNİN VİDEOLARI

K.MARAŞLI SANATÇILARIN KLİPLERİ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

YAŞAR ALPARSLAN

   Eserleri

1947’de Maraş’da doğdu. İlk olarak Bahçeci Hoca’da okudu. Çocuk yaşta Hafız oldu. Maraş’ta Arapça okutabilecek her­kesten okutabildikleri kadar Arapça okudu. Dışardan imtihanlarına gi­rip ilkokulu iki yılda okudu. Ma­raş İmam Hatibi bitirdi. Dışardan lise imtihanlarına girdi diplomasını aldı. İstanbul Yüksek İslam Ensti­tüsünü bitirdi. Kazandığı halde hastalığı sebebiyle İstanbul Üniver­sitesinin Tarih bölümünü okuya­madı. Afşin Lisesi’nde öğretmenlik mesleğine başladı. Maraş İmam-Hatip Lisesi ve Endüstri Meslek Li­selerinde Din Kültürü öğretmenliği yaptı. 1997’de emekli oldu.

Yazmaya erken başladı. Genç yaşta eserler kaleme aldı. Fakat imkansız­lık nedeniyle bunları yayınlayama­dı. Okumayı ve kitap arşivlemeyi kendine iş edindi.

Yazı ve şiir çalışmaları Hareket, Al­tınoluk, Tohum, İslam Medeniyeti, Kurtuluş, Uzunoluk, Alkış gibi der­gilerde ve Zaman, Madalyalı Şehir, Bugün gibi gazetelerde neşredildi. Yazılarında kendi isminin yanı sıra Veziroğlu, Ceridoğlu gibi mahlaslar ve müstear isimler de kullandı.

Bir proje içerisinde 2008 yılı ba­şında Maraş tarihi ile ilgili kitaplar neşretmeye başladı.

Ukde Kitaplığı içerisinde neşredi­len “Dulkadir Beyliği Araştırmaları I” ve “Dulkadir Beyliği Araştırma­ları II”nin editörlüğünü Mehmet Karataş ve Serdar Yakar ile birlikte üstlendi.

Hasan Reşit Tankut’un “Maraş Yollarında”, Besim Atalay’ın “Ma­raş Tarihi ve Coğrafyası”, Bekir Sami Bayazıt’ın “Aşiretlerin İskan­ları”, Mehmed Şemî’nin “Esmâü’t-Tevarih”i Nadir Baba’nın “Mevlid”i gibi bir çok eserin yayınlanmasını ve okura ulaştırılmasını sağladı.

Eserleri; Kıssa-ı Eshab-ı Kehf (1999), Münâcaât ve Na’tlar (2006), İstiklâl Savaşında Maraş (müşterek, 2008), Âşık Durdu Mehmet Yok­sul (Âşık Mahfuzî) Hayatı ve Şiir­leri (müşterek, 2008), Âşık Musta­fa Zulkadiroğlu Hayatı ve Şiirleri (müşterek, 2008), Muhammed Kâ­mil Ağdaş (Bahçeci Hoca) Hayatı ve Şiirleri (müşterek, 2009), Maraş’ta Divanından Parça Kalmış Halk Şa­irleri (müşterek, 2009), Türk Edebi­yatında Maraşlılar müşterek, 2009, YAŞAR ALPARSLAN – SERDAR YAKAR 34


Seyâhatnâme, Şehir Târihi ve Coğrafya Kitaplarına Göre Maraş (müşterek, 2009)’dır. 
Mehmet Gören Kişisel Web Sayfası
Şimdiye Kadarki Ziyaretçi Sayımız